Seznam aktivních hráčů v sezoně 2021-22


                   jméno            věk (v 2022)


 1.  Beránek Pavel           48 let           
 2.  Brabenec Jiří             49 let
 3.  Bukovanský Josef     46 let
 4. Čermák Martin            47 let

 5. Daněk Josef               23 let

 6.  Doubek Pavel            59 let
 7.  Dufek Miroslav          40 let
 8.  Dvořák David            50 let
 9. Dvořák Štěpán           18 let

 10. Hernandes Alberto    54 let 

 11.  Houda Ondřej           48 let
 12. Chlumský David         21 let

 13.  Chlumský Libor         52 let

 14.  Januš Jan                  40 let
 15. Jíra Jaroslav               43 let 

 16. Kout Vladimír              44 let

 17. Křížek Pavel               49 let

 18.  Kuklík Lukáš              43 let
 19.  Lhotka Petr                52 let
 20.  Majtaník Petr              50 let
 21. Martínek Patrik           45 let
 22. Moudrý Jiří                  56 let
 23. Oščipovský Marek     48 let
 24. Pěnkava Luboš          57 let
 25. Pěnkava Luboš          27 let
 26. Pešek Josef               44 let
 27. Plaštiak Pavel             40 let
 28. Ptáček Roman           49 let
 29. Rytina Jan                  45 let
 30. Štauber Petr               45 let

 31. Štětina Petr                38 let
 32. Vejsada Jakub           25 let

 33. Vejsada Pavel            51 let
 34. Veselý Petr                 45 let
 35. Žovinec Jiří                36 let

parametry mužstva


průměrný věk mužstva je      45 let

FC Libouň

je radost vidět tyhle kluky jak lítají po hřišti a předvádějí svoje doslova kouzelnické kousky s míčem. 

Aktuálně

 

FC Libouň

už  po prvním zápase se objevila i žízeň.


TAK POMALU DOPÍJÍME A ZAČÍNÁ PŘÍPRAVA

JAKO PRVNÍ NÁS ČEKÁ  PODBLANICKÝ POHÁR

15 důvodů proč pít denně pivo

1. Chrání před infarktem! U pivařů je riziko až o 60% nižší než u abstinentů. Mírné pití piva potlačuje usazování tuku v cévách, srdci a mozku.

2. Snižuje riziko mrtvice
 Snižuje riziko mrtvice! Látky v pivu totiž zabraňují srážení krevních tělísek. Téměř žádný pivař nemá sklerotické cévy.

3. Pomáhá na cukrovku! Tělo pak lépe
zužitkuje inzulín, který snižuje hladinu krevního cukru.

4. Zlepšuje paměť a bystří rozum
 Zlepšuje paměť a bystří rozum! Francouzští vědci zjistili, že úředníci, kteří si denně dopřáli litr piva, dosáhli v testech mnohem lepších výsledků než jejich kolegové, kteří pili jen občas.

5. Posiluje kosti! Chrání tak před osteoporózou (lámavostí kostí).

6. Prodlužuje život! Prokázalo to více než padesát studií.

7. Pomáhá ženám v přechodu!
Obsahuje přírodní silikonposilující kosti. Úplně stejnéúčinky má ale i pivonealkoholické.

 8. Je skvělé na zažívání! Při pravidelném pití malého množství piva se snižujei podíl tzv. špatného cholesterolu, který tělu škodí," tvrdí studie plzeňských lékařů. ,,Tím se omezuje i riziko, kterés sebou nese konzumace tučných a mastných jídel, v česku tak oblíbených."

9. Nejlépe doplní tekutiny!
Po těžké práci či po sportu jepro doplnění tekutin nejlepší.V podstatě jde o iontový nápoja vypít litr piva jde mnohemsnáz než vypít litr vody.

 10. Pomáhá na stres! Zjistil to test jihočeských lékařů.Při stresu klesá imunita. U lidípopíjejících denně malé množstvípiva naopak obranyschopnostorganismu stoupla.

 11. Pomáhá proti nevěře! Každý šestý Čech jde raději s kamarády na pivo, než aby vyhledával sex. Pivo obsahuje hormon štěstí serotonin. A je dobré i pro manželství: dejte si šest piv a uvidíte - i vaše žena vám bude po 30letém manželství připadat smyslnější než Iva Kubelková.

12. Netloustne se po něm! Má po vodě a čaji nejmíň kalorií:půllitr piva obsahuje jen 190 kalorií,méně než jablečný džus(240 kcal) čičervené víno (370 kcal). A jak vznikla fáma, že se po pivu tloustne?Součástí piva je chmel, alkohola oxid uhličitý podporují chuť k jídlu.Jíme pak i přes pocit sytosti.

 13. Léčí nemocné hlasivky! Nejlepší je teplejší pivo,zhruba pokojové teploty.Skvěle obalí hlasivky.

 14. Zabraňuje rakovině! Obsahuje antioxidanty likvidujícíškodlivé volné radikály. Dvapůllitry denně zvýší příjemantioxidantů až o 10 procent.

 15. Čistí ledviny! Propláchnutí ledvin pivem jeúčinnější než urologický čaj.Je prevencí i proti ledvinovýmkamenům.


Při naší náročné letní přípravě je třeba, aby si každý hráč zajistil  dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovují přípravná utkání.


Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho hráčů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je v přípravném období velmi důležitá. 

Pivo a zdraví


Pivu se často přisuzovaly léčitelské účinky. Pije se v lidské civilizaci již tak dlouho, že lidé vypozorovali jeho vliv na zdravotní stav. Protože český národ zaujímá ve spotřebě piva přední místa ve světových statistikách, věnuje se řada lékařů výzkumu vlivu pití piva na člověka. Z poznatků výzkumých ústavů vyplývá, že pivo je fyziologicky mimořádně vyrovnaný nápoj.

Pivo obsahuje vodu, sacharidy, bílkoviny, vitamíny, biogenní prvky, ionty a další látky pozitivně působící na lidský organismus. 92 % obsah vody umožňuje rychlé uhašení žízně. Pivo neobsahuje tuky ani cholesterol, ale díky sacharidům je zdrojem energie (cca 400 - 500 kcal v 1 l nápoje). Přítomnost všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů především hořčíku, draslíku, fosforu, chloridu, křemíku, zinku, balastních látek podporujících trávení a nižší koncentrace škodlivin, vede k následujícím pozitivním účinkům umírněné konzumace piva (doporučeno 1 - 2 l denně): uklidňující vliv, odbourání stresu, prevence proti infarktům a srdeční mrtvici, příznivé účinky na trávení, činnost žaludku, snížení hladiny cholesterolu, růst, nervovou aktivitu, prevence proti kožním chorobám, prevence tvorby ledvinových a žlučníkových kamenů, podpora vylučování moči, anti-oxidační ochrana proti nádorům a srdečně cévním onemocněním, prevence arteriosklerózy, Alzheimerovy nem, kladné účinky na metabolismus bílkovin, aminokyselin, snížení krevního tlaku, povzbuzení tvorby červených krvinek posílení kostí.


Časté otázky na pivo vs. zdraví

Tloustne se po pivu?
Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které člověka uklidňují a také podporují sekreci žluči, čímž příznivě ovlivňují trávení. Klidný a spokojený člověk lépe vychutná a stráví jídlo. Pivo také povzbuzuje chuť k jídlu. To má za následek vyšší příjem potravin, který může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Po pivu samotném se tedy netloustne, ale po nadměrném požívání ostatních potravin ano. Podle výzkumů je riziko nadváhy u mírných pijáků piva nižší, než u abstinentů nebo silných pijáků. Pivo obsahuje 400 až 500 kalorií v 1 litru a je tak kaloricky chudší než např. jablečná šťáva, mléko nebo cola.
Způsobuje pivo cukrovku?
Lidé, kteří již cukrovkou trpí, by neměli pít pivo v klasické podobě. Po poradě s lékařem však pacienti s cukrovkou II. (druhého) typu mohou vyzkoušet Gambrinus se sníženým obsahem cukru (dříve Dia pivo). Obsahuje maximálně 0,75 g sacharidů ve 100 mililitrech, jinak však si zachovává nezaměnitelné chuťové vlastnosti a kvalitu plzeňských piv.
(Gastronomická revue, 6/98, MUDr. Bohumil Ždichynec, CSc., léčebné centrum MEDICOM, Praha )
Způsobuje pivo infarkt?
Nebezpečí infarktu je vyšší u osob s vysokým tlakem a u osob se zkornatělými tepnami. Při mírném pití piva se zvyšuje v krvi hladina tukových látek o vysoké hustotě, tzv. HDL cholesterol, který působí obranně proti ateroskleróze a zabraňuje kornatění tepen.Tyto změny probíhají zejména u lidí, kteří sportují a racionálně se stravují. Dá se říci, že pivo nejenže nezpůsobuje infarkt, ale dokonce při umírněné konzumaci 1 až 2 litry denně působí proti infarktu preventivně.
(Gastronomická revue, 6/98)
Pivo a cholesterol.
Pivo neobsahuje cholesterol, ale obsahuje látky, které podporují tvorbu kladného cholesterolu a potlačují tvorbu záporně působícího cholesterolu.
Spotřebování piva po otevření láhve.
Nejlépe je samozřejmě spotřebovat láhev po otevření ihned, nebo co nejdříve. Při delším stání pivo zvětrá, zahřeje se na vyšší teplotu, a to vše má negativní vliv na jeho kvalitu. V ledničce je možné uchovat otevřenou láhev do druhého dne, ne však déle, i tak bude již jeho chuť ovlivněna. Doporučujeme spotřebovat láhev ihned po otevření.
Pivní břicho.
Při mírném pití piva se hmotnost nemění, ba co více, při konstantním přísunu kalorií, může hmotnost klesat. To je způsobeno tím, že v těle dochází ke snížení podílu tuků, neboť alkohol má zpomalující účinek na výměnu tuků. Skutečnou příčinou pivního břicha jsou vysoce kalorická tučná jídla. Profesor Keul z Univerzitní kliniky Freiburg ukazuje, že je třeba odstranit řadu předsudků, které souvisejí s mírnou konzumací alkoholu. Patří k nim i mínění, že se po pivu tloustne. Jde tedy především o životní a stravovací návyky spojené s vysokou konzumací piva
Pití piva snižuje obsah cholesterolu v krvi.
Při mírním pití piva se snižuje obsah cholesterolu podporujícího vznik arteriosklerózy, naopak se zvyšuje podíl " ochranného" cholesterolu HDL v krvi, který zabraňuje vzniku arteriosklerózy a kornatění tepen, dále se snižuje náchylnost k tvorbě sraženin (trombóz) v malých tepnách.

Pivo a mozkové buňky.
Pivo jako takové mozkové buňky nepoškozuje. Mozkové buňky může poškodit alkohol, který je v pivu obsažen. Záleží na množství, které zkonzumujete. Pokud vypijete 2 piva denně, rozhodně nedojde k poškození mozku. K poškození funkce mozkových buněk dochází dlouhodobým nadměrným užíváním alkoholu. Pivo obsahuje celou řadu vitamínů B a dalších látek, které jsou nezbytné pro správné fungování nervové soustavy.
Způsobuje pivo cirhózu jater?
Cirhóza jater je vleklá choroba, která může mít několik forem a příčin. Jedna z forem vedoucí ke svraštění jater může být následkem nemírného pití alkoholu. Souvislost mezi alkoholem a cirhózou však není zcela přímá a jasná, tím méně souvislost s pitím piva. Nelze ji klást za vinu pivu, které obsahuje alkoholu jen velmi malé množství podle druhu 0,5-5 %).

Je pivo dietní nápoj?
Za dietní nápoj je možné pokládat pivo se sníženým obsahem cukru, neboť je to pivo se sníženým obsahem sacharidů, sodíku, vápníku, bílkovin, neobsahuje tuk ani cholesterol. Zachovány přitom zůstávají minerální látky, životně důležité kyseliny a vitaminy B skupiny.
Změna pivovarských kvasinek v škodlivé plísně.
To je nemožné, neboť pivovarské kvasinky jsou zcela jiný druh houby než plísně. Může sice dojít k tzv. "mutaci" kvasinek, avšak stále to budou kvasinky, ale s jinými kvasnými vlastnostmi. Kultura pivovarských kvasinek je neustále sledována a pokud by došlo k její změně, jsou okamžitě vyřazeny z výroby.
Trávení různých druhů piva.
Obecně vzato je pivo nápojem nebo potravinou velmi dobře stravitelnou. Neobsahuje tuk, naopak má hodně minerálů a vitamínů, povzbuzuje a podporuje trávení. Bohužel neexistují zatím žádné prameny nebo souhrnná studie, která by hodnotila jednotlivé druhy nebo typy piva z hlediska porovnání stravitelnosti.

Studené pivo a angína.
Protože v pivu přítomný oxid uhličitý prokrvuje ústní sliznici a navíc vytvářený film nápoje s oxidem uhličitým na sliznici hltanu zabraňuje prochladnutí i při pití velmi studeného piva.